LG PA-1121-02 Power AC Adapter 19V 6.3A 120W LG19V6.3A120W-5.5x3.0mm
Qty.
  • Item Name:NewLG19V6.3A120W-5.5x3.0mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz 2A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 6.3A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Plug Size: 5.5x3.0mm
  • Weight( Adapter only ) :690g
  • Dimension( L x W x H ):169.40 x 65.20 x 37.60mm
  • Package:
    1 x LG19V6.3A120W-5.5x3.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    PA-1121-02 AC Adapter,
    • Model:
      [LG PA-1121-02 Power AC Adapter 1]
    • 9444 Units in Stock
    LG PA-1121-02 Power AC Adapter 19V 6.3A 120W LG19V6.3A120W-5.5x3.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG PA-1121-02 Power AC Adapter 19V 6.3A 120W LG19V6.3A120W-5.5x3.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG PA-1121-02 Power AC Adapter 19V 6.3A 120W LG19V6.3A120W-5.5x3.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.