LG PA-1041-0 Power AC Adapter 12V 3.33A 40W LG12V3.33A40W-6.5x4.0mm
Qty.
  • Item Name:NewLG12V3.33A40W-6.5x4.0mm
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3.33A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.0mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG12V3.33A40W-6.5x4.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    LCAP07 AC Adapter, PA-1041-0 AC Adapter,
    • Model:
      [LG PA-1041-0 Power AC Adapter 12]
    • 9444 Units in Stock
    LG PA-1041-0 Power AC Adapter 12V 3.33A 40W LG12V3.33A40W-6.5x4.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG PA-1041-0 Power AC Adapter 12V 3.33A 40W LG12V3.33A40W-6.5x4.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG PA-1041-0 Power AC Adapter 12V 3.33A 40W LG12V3.33A40W-6.5x4.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.