LG L1760TG Power AC Adapter 12V 3.5A 42W LG12V3.5A42W-6.4x4.4mm
Qty.
  • Item Name:NewLG12V3.5A42W-6.4x4.4mm
  • InPut:100-240V~50/60Hz 1.2A 90VA
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3.5A
  • Adapter Power: 42W
  • Adapter Plug Size: 6.4x4.4mm
  • Weight( Adapter only ) :226g
  • Dimension( L x W x H ):99.60 x 56.10 x 34.30 mm
  • Package:
    1 x LG12V3.5A42W-6.4x4.4mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    DSA-0421S-121 AC Adapter,
    • Model:
      [LG L1760TG Power AC Adapter 12V ]
    • 9444 Units in Stock
    LG L1760TG Power AC Adapter 12V 3.5A 42W LG12V3.5A42W-6.4x4.4mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG L1760TG Power AC Adapter 12V 3.5A 42W LG12V3.5A42W-6.4x4.4mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG L1760TG Power AC Adapter 12V 3.5A 42W LG12V3.5A42W-6.4x4.4mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.