LG HU10634-11001A Power AC Adapter 19.5V 5.65A 110W LG19.5V5.65A110W-6.5x4.4mm-W
Qty.
  • Item Name:NewLG19.5V5.65A110W-6.5x4.4mm-W
  • InPut:100-240V~ 50-60Hz 1.8A
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 5.65A
  • Adapter Power: 110W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.4mm
  • Weight( Adapter only ) :370g
  • Dimension( L x W x H ):137.17 x 58.19 x 31.17mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG19.5V5.65A110W-6.5x4.4mm-W Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    AAM-00 AC Adapter, HU10634-11001A AC Adapter,
    • Model:
      [LG HU10634-11001A Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    LG HU10634-11001A Power AC Adapter 19.5V 5.65A 110W LG19.5V5.65A110W-6.5x4.4mm-W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG HU10634-11001A Power AC Adapter 19.5V 5.65A 110W LG19.5V5.65A110W-6.5x4.4mm-W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG HU10634-11001A Power AC Adapter 19.5V 5.65A 110W LG19.5V5.65A110W-6.5x4.4mm-W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.