LG GRAM 2021 Power AC Adapter 20V 3.25A 65W LG20V3.25A65W-Type-C
Qty.
  • Item Name:NewLG20V3.25A65W-Type-C
  • InPut:100-240V~1.6A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 3.25A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Tip Mote: Type C
  • Weight( Adapter only ) :260g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Output USB-PD 5.0V/3.0A, 9.0V/3.0A, 15.0V/3.0A, 20.0V /3.25A
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG20V3.25A65W-Type-C Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LG GRAM 2021 Power AC Adapter 20]
    • 9444 Units in Stock
    LG GRAM 2021 Power AC Adapter 20V 3.25A 65W LG20V3.25A65W-Type-C Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG GRAM 2021 Power AC Adapter 20V 3.25A 65W LG20V3.25A65W-Type-C adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG GRAM 2021 Power AC Adapter 20V 3.25A 65W LG20V3.25A65W-Type-C AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.