LG GRAM 15Z970 Power AC Adapter 19V 3.42A 65W LG19V3.42A65W-3.0x1.0mm-W
Qty.
  • Item Name:NewLG19V3.42A65W-3.0x1.0mm-W
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.6A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 3.42A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Plug Size: 3.0 x 1.0mm
  • Adapter Tip Mote: Small tip, no pin in center
  • Weight( Adapter only ) :230g
  • Dimension( L x W x H ):105.67 x 50.50 x 26.14mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:A Black Power Cable will be included.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG19V3.42A65W-3.0x1.0mm-W Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LG GRAM 15Z970 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    LG GRAM 15Z970 Power AC Adapter 19V 3.42A 65W LG19V3.42A65W-3.0x1.0mm-W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG GRAM 15Z970 Power AC Adapter 19V 3.42A 65W LG19V3.42A65W-3.0x1.0mm-W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG GRAM 15Z970 Power AC Adapter 19V 3.42A 65W LG19V3.42A65W-3.0x1.0mm-W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.