LG EAY62549201 Power AC Adapter 19V 2.1A 40W LITEON19V2.1A40W-6.5x4.0mm
Qty.
  • Item Name:NewLITEON19V2.1A40W-6.5x4.0mm
  • InPut:AC100-240V~1.2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 2.1A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.0mm
  • Weight( Adapter only ) :188g
  • Dimension( L x W x H ):70.20 x 43.02 x 27.19mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Output: DC 19V - 2.1A (perfect replacement for 2.1A or below as amperage is not forced)
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON19V2.1A40W-6.5x4.0mm Laptop AC Adapter