LG DSA-0421S-121 Power AC Adapter 12V 3.5A 42W LG12V3.5A42W-6.4x4.4mm
Qty.
  • Item Name:NewLG12V3.5A42W-6.4x4.4mm
  • InPut:100-240V~50/60Hz 1.2A 90VA
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3.5A
  • Adapter Power: 42W
  • Adapter Plug Size: 6.4x4.4mm
  • Weight( Adapter only ) :226g
  • Dimension( L x W x H ):99.60 x 56.10 x 34.30 mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG12V3.5A42W-6.4x4.4mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    DSA-0421S-121 AC Adapter,
    • Model:
      [LG DSA-0421S-121 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    LG DSA-0421S-121 Power AC Adapter 12V 3.5A 42W LG12V3.5A42W-6.4x4.4mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG DSA-0421S-121 Power AC Adapter 12V 3.5A 42W LG12V3.5A42W-6.4x4.4mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG DSA-0421S-121 Power AC Adapter 12V 3.5A 42W LG12V3.5A42W-6.4x4.4mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.