LG 34UC99-W CURVED LED MONITOR Power AC Adapter 19V 9.48A 180.12W LG19V9.48A180.12W-6.5x
Qty.
LG 34UC99-W CURVED LED MONITOR Power AC Adapter 19V 9.48A 180.12W LG19V9.48A180.12W-6.5x4.4mm-W
  • Item Name:NewLG19V9.48A180.12W-6.5x4.4mm-W
  • InPut:100-240v 50/60 Hz 2.5A (2.5A)
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 9.48A
  • Adapter Power: 180.12W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.4mm
  • Adapter Tip Mote: 1 Pin in center
  • Weight( Adapter only ) :575g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG19V9.48A180.12W-6.5x4.4mm-W Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    DA-180C19 AC Adapter,
    • Model:
      [LG 34UC99-W CURVED LED MONITOR P]
    • 9444 Units in Stock
    LG 34UC99-W CURVED LED MONITOR Power AC Adapter 19V 9.48A 180.12W LG19V9.48A180.12W-6.5x Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG 34UC99-W CURVED LED MONITOR Power AC Adapter 19V 9.48A 180.12W LG19V9.48A180.12W-6.5x adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG 34UC99-W CURVED LED MONITOR Power AC Adapter 19V 9.48A 180.12W LG19V9.48A180.12W-6.5x AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.