LG 19V 1.3A AC/DC Adapter LG19V1.3A25W-3.0x1.0mm-EU
Qty.
  • Item Name:NewLG19V1.3A25W-3.0x1.0mm-EU
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 1.3A
  • Adapter Power: 25W
  • Adapter Plug Size: 3.0 x 1.0mm
  • Weight( Adapter only ) :110g
  • Condition: Seller Refurbished -amp; Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG19V1.3A25W-3.0x1.0mm-EU Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    LCAP53-BK AC Adapter,
    • Model:
      [LG 19V 1.3A AC/DC Adapter LG19V]
    • 9444 Units in Stock
    LG 19V 1.3A AC/DC Adapter LG19V1.3A25W-3.0x1.0mm-EU Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG 19V 1.3A AC/DC Adapter LG19V1.3A25W-3.0x1.0mm-EU adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG 19V 1.3A AC/DC Adapter LG19V1.3A25W-3.0x1.0mm-EU AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.