LACIE SO18EM1200150 Power AC Adapter 12V 1.5A 18W LaCie12V1.5A18W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewLaCie12V1.5A18W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V~50/60Hz 500mA
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 18W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :130g
  • Dimension( L x W x H ):80.70 x 43.30 x 35.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:1.5A=1500mA
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LaCie12V1.5A18W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    A/10212EA AC Adapter, S018EM1200150 AC Adapter, SO18EM1200150 AC Adapter,
    • Model:
      [LACIE SO18EM1200150 Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    LACIE SO18EM1200150 Power AC Adapter 12V 1.5A 18W LaCie12V1.5A18W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LACIE SO18EM1200150 Power AC Adapter 12V 1.5A 18W LaCie12V1.5A18W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LACIE SO18EM1200150 Power AC Adapter 12V 1.5A 18W LaCie12V1.5A18W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.