LACIE HARD DRIVE USB 20 Power AC Adapter 12V 2A 24W LACIE12V2A24W-4pin
Qty.
  • Item Name:NewLACIE12V2A24W-4pin
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.0A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 24W
  • Adapter Plug Size: 4PINmm
  • Weight( Adapter only ) :230g
  • Dimension( L x W x H ):110 x 51.48 x 30.63mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LACIE12V2A24W-4pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LACIE HARD DRIVE USB 20 Power AC]
    • 9444 Units in Stock
    LACIE HARD DRIVE USB 20 Power AC Adapter 12V 2A 24W LACIE12V2A24W-4pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LACIE HARD DRIVE USB 20 Power AC Adapter 12V 2A 24W LACIE12V2A24W-4pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LACIE HARD DRIVE USB 20 Power AC Adapter 12V 2A 24W LACIE12V2A24W-4pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.