KTL 19V 4.74A AC/DC Adapter KTL19V4.74A90W-6.4x4.4mm
Qty.
  • Item Name:NewKTL19V4.74A90W-6.4x4.4mm
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 4.74A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.4mm
  • Weight( Adapter only ) :343g
  • Dimension( L x W x H ):126.79 x 50.94 x 30.82mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x KTL19V4.74A90W-6.4x4.4mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    0455A1990 AC Adapter, SU10184-9034 AC Adapter,
    • Model:
      [KTL 19V 4.74A AC/DC Adapter KTL]
    • 9444 Units in Stock
    KTL 19V 4.74A AC/DC Adapter KTL19V4.74A90W-6.4x4.4mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the KTL 19V 4.74A AC/DC Adapter KTL19V4.74A90W-6.4x4.4mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the KTL 19V 4.74A AC/DC Adapter KTL19V4.74A90W-6.4x4.4mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.