KTEC KSAFK1200600T1M2 Power AC Adapter 12V 6A 72W KTEC12V6A72W-2pin
Qty.
  • Item Name:NewKTEC12V6A72W-2pin
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.2A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 6A
  • Adapter Power: 72W
  • Adapter Plug Size: 2Pinmm
  • Weight( Adapter only ) :470g
  • Dimension( L x W x H ):150.85 x 60.78 x 34.94mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x KTEC12V6A72W-2pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    KSAFK1200600T1M2 AC Adapter,
    • Model:
      [KTEC KSAFK1200600T1M2 Power AC A]
    • 9444 Units in Stock
    KTEC KSAFK1200600T1M2 Power AC Adapter 12V 6A 72W KTEC12V6A72W-2pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the KTEC KSAFK1200600T1M2 Power AC Adapter 12V 6A 72W KTEC12V6A72W-2pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the KTEC KSAFK1200600T1M2 Power AC Adapter 12V 6A 72W KTEC12V6A72W-2pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.