KENSINGTON SD5000T THUNDERBOLT 3 DOCK PACKS Power AC Adapter 20V 6.75A 135W LITEON20V6.7
Qty.
KENSINGTON SD5000T THUNDERBOLT 3 DOCK PACKS Power AC Adapter 20V 6.75A 135W LITEON20V6.75A135W-7.4x5.0mm
  • Item Name:NewLITEON20V6.75A135W-7.4x5.0mm
  • InPut:AC100-240V 2.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 6.75A
  • Adapter Power: 135W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :480g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Adapter Tip Size is 7.4 x 5.0mm, Appearance New Grade > 96% ( Brand New = 100% ), Function Is Good.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON20V6.75A135W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    PA-1131-72 AC Adapter,
    • Model:
      [KENSINGTON SD5000T THUNDERBOLT 3]
    • 9444 Units in Stock
    KENSINGTON SD5000T THUNDERBOLT 3 DOCK PACKS Power AC Adapter 20V 6.75A 135W LITEON20V6.7 Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the KENSINGTON SD5000T THUNDERBOLT 3 DOCK PACKS Power AC Adapter 20V 6.75A 135W LITEON20V6.7 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the KENSINGTON SD5000T THUNDERBOLT 3 DOCK PACKS Power AC Adapter 20V 6.75A 135W LITEON20V6.7 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.