KENSINGTON K33404 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W KENSINGTON19V4.74A90W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewKENSINGTON19V4.74A90W-5.5x2.5mm
  • InPut:100 to 240VAC,50to 60Hz,2.5A Max
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 4.74A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :331g
  • Dimension( L x W x H ):139.40 x 57.70 x 30.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Note1:16VDC(BLUE)---5.62A Max Note2:19VDC(GREEN)---4.74A Max
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x KENSINGTON19V4.74A90W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [KENSINGTON K33404 Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    KENSINGTON K33404 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W KENSINGTON19V4.74A90W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the KENSINGTON K33404 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W KENSINGTON19V4.74A90W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the KENSINGTON K33404 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W KENSINGTON19V4.74A90W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.