JVLAT JVLAT-100 Power AC Adapter 15V 2.6A 39W JVLAT15V2.6A39W-Type-C-Wall-AU
Qty.
  • Item Name:NewJVLAT15V2.6A39W-Type-C-Wall-AU
  • InPut:100-240V~50/60Hz 1.2A
  • Adapter Output Voltage: 15V
  • Adapter Output Current: 2.6A
  • Adapter Power: 39W
  • Adapter Tip Mote: Type C
  • Weight( Adapter only ) :170g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x JVLAT15V2.6A39W-Type-C-Wall-AU Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    JVLAT-100 AC Adapter, HAC-002(JPN) AC Adapter,
    • Model:
      [JVLAT JVLAT-100 Power AC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    JVLAT JVLAT-100 Power AC Adapter 15V 2.6A 39W JVLAT15V2.6A39W-Type-C-Wall-AU Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the JVLAT JVLAT-100 Power AC Adapter 15V 2.6A 39W JVLAT15V2.6A39W-Type-C-Wall-AU adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the JVLAT JVLAT-100 Power AC Adapter 15V 2.6A 39W JVLAT15V2.6A39W-Type-C-Wall-AU AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.