JVC GD-32X1 Power AC Adapter 28V 6.42A 180W JVC28V6.42A180W-3HOLE
Qty.
  • Item Name:NewJVC28V6.42A180W-3HOLE
  • InPut:100-240V~2.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 28V
  • Adapter Output Current: 6.42A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Tip Mote: Special 3 Holes
  • Weight( Adapter only ) :780g
  • Dimension( L x W x H ):170.10 x 85.30 x 41.80mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x JVC28V6.42A180W-3HOLE Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [JVC GD-32X1 Power AC Adapter 28V]
    • 9444 Units in Stock
    JVC GD-32X1 Power AC Adapter 28V 6.42A 180W JVC28V6.42A180W-3HOLE Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the JVC GD-32X1 Power AC Adapter 28V 6.42A 180W JVC28V6.42A180W-3HOLE adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the JVC GD-32X1 Power AC Adapter 28V 6.42A 180W JVC28V6.42A180W-3HOLE AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.