JVC AP-V50U Power AC Adapter 5.3V 3.5A 18W JVC5.3V3.5A18W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewJVC5.3V3.5A18W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz~0.6A
  • Adapter Output Voltage: 5.3V
  • Adapter Output Current: 3.5A
  • Adapter Power: 18W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :220g
  • Dimension( L x W x H ):87.19 x 56 x 33.07mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x JVC5.3V3.5A18W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    AP-V50U AC Adapter,
    • Model:
      [JVC AP-V50U Power AC Adapter 5.3]
    • 9444 Units in Stock
    JVC AP-V50U Power AC Adapter 5.3V 3.5A 18W JVC5.3V3.5A18W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the JVC AP-V50U Power AC Adapter 5.3V 3.5A 18W JVC5.3V3.5A18W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the JVC AP-V50U Power AC Adapter 5.3V 3.5A 18W JVC5.3V3.5A18W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.