JUNIPER 740-024989 Power AC Adapter 48V 3.125A 150W CISCO48V3.125A150W-6.2x1.8mm
Qty.
  • Item Name:NewCISCO48V3.125A150W-6.2x1.8mm
  • InPut:100-240V~2.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 3.125A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 6.2 x 1.8mm
  • Weight( Adapter only ) :765g
  • Dimension( L x W x H ):169.70 x 85.20 x 40.80mm
  • Package:
    1 x CISCO48V3.125A150W-6.2x1.8mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [JUNIPER 740-024989 Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    JUNIPER 740-024989 Power AC Adapter 48V 3.125A 150W CISCO48V3.125A150W-6.2x1.8mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the JUNIPER 740-024989 Power AC Adapter 48V 3.125A 150W CISCO48V3.125A150W-6.2x1.8mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the JUNIPER 740-024989 Power AC Adapter 48V 3.125A 150W CISCO48V3.125A150W-6.2x1.8mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.