JOOJOO 19V 2.1A AC/DC Adapter JOOJOO19V2.1A40W-2.5x0.7mm
Qty.
  • Item Name:NewJOOJOO19V2.1A40W-2.5x0.7mm
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 2.1A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 2.5 x 0.7mm
  • Weight( Adapter only ) :150g
  • Dimension( L x W x H ):90.42 x 25.81 x 35.89mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x JOOJOO19V2.1A40W-2.5x0.7mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    ADPT-40-1921 AC Adapter,
    • Model:
      [JOOJOO 19V 2.1A AC/DC Adapter J]
    • 9444 Units in Stock
    JOOJOO 19V 2.1A AC/DC Adapter JOOJOO19V2.1A40W-2.5x0.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the JOOJOO 19V 2.1A AC/DC Adapter JOOJOO19V2.1A40W-2.5x0.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the JOOJOO 19V 2.1A AC/DC Adapter JOOJOO19V2.1A40W-2.5x0.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.