JET SA06-20S48-V 48V 0.4A 19W Ac Adapter
Qty.
  • Item Number:NewJET48V0.4A19W-5.5x3.0mm
  • InPut):100-240V 50/60Hz~0.6A
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 0.4A
  • Adapter Power: 19W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 3.0mm
  • Weight( Adapter only ) :200g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    SA06-20S48-V AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Dlink
    • Model:
      [JET SA06-20S48-V 48V 0.4A 19W Ac]
    • 8921 Units in Stock
    JET SA06-20S48-V 48V 0.4A 19W Ac Adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the JET SA06-20S48-V 48V 0.4A 19W Ac Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the JET SA06-20S48-V 48V 0.4A 19W Ac Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.