ITE ADS-48W-12-2 1447 Power AC Adapter 13.5V 3.5A 47W ITE13.5V3.5A47W-5.5x2.0mm
Qty.
  • Item Name:NewITE13.5V3.5A47W-5.5x2.0mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.1A
  • Adapter Output Voltage: 13.5V
  • Adapter Output Current: 3.5A
  • Adapter Power: 47W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.0mm
  • Weight( Adapter only ) :240g
  • Package:
    1 x ITE13.5V3.5A47W-5.5x2.0mm Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    ADS-48W-12-2 1447 AC Adapter,
    • Model:
      [ITE ADS-48W-12-2 1447 Power AC A]
    • 9444 Units in Stock
    ITE ADS-48W-12-2 1447 Power AC Adapter 13.5V 3.5A 47W ITE13.5V3.5A47W-5.5x2.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the ITE ADS-48W-12-2 1447 Power AC Adapter 13.5V 3.5A 47W ITE13.5V3.5A47W-5.5x2.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the ITE ADS-48W-12-2 1447 Power AC Adapter 13.5V 3.5A 47W ITE13.5V3.5A47W-5.5x2.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.