INTERMEC WDS060240 Power AC Adapter 24V 2.5A 60W WEARNES24V2.5A60W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewWEARNES24V2.5A60W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V 1.6A Max 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :250g
  • Package:
    1 x WEARNES24V2.5A60W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    • Model:
      [INTERMEC WDS060240 Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    INTERMEC WDS060240 Power AC Adapter 24V 2.5A 60W WEARNES24V2.5A60W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the INTERMEC WDS060240 Power AC Adapter 24V 2.5A 60W WEARNES24V2.5A60W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the INTERMEC WDS060240 Power AC Adapter 24V 2.5A 60W WEARNES24V2.5A60W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.