IBM THINKPAD R52P Power AC Adapter 16V 4.5A 72W IBM16V4.5A72W-5.5x2.5mm-Bone-type
Qty.
  • Item Name:NewIBM16V4.5A72W-5.5x2.5mm-Bone-type
  • Adapter Output Voltage: 16V
  • Adapter Output Current: 4.5A
  • Adapter Power: 72W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Adapter Tip Mote: Bone-type
  • Weight( Adapter only ) :160g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x IBM16V4.5A72W-5.5x2.5mm-Bone-type Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    02K6654 AC Adapter, 02K6657 AC Adapter, 02K6666 AC Adapter, 02K6669 AC Adapter,
    • Model:
      [IBM THINKPAD R52P Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    IBM THINKPAD R52P Power AC Adapter 16V 4.5A 72W IBM16V4.5A72W-5.5x2.5mm-Bone-type Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the IBM THINKPAD R52P Power AC Adapter 16V 4.5A 72W IBM16V4.5A72W-5.5x2.5mm-Bone-type adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the IBM THINKPAD R52P Power AC Adapter 16V 4.5A 72W IBM16V4.5A72W-5.5x2.5mm-Bone-type AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.