IBM PSCV420102A Power AC Adapter 14V 3A 42W IBM14V3A42W-6.0x4.0mm
Qty.
  • Item Name:NewIBM14V3A42W-6.0x4.0mm
  • InPut:100-240V~1.0-0.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 14V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 42W
  • Adapter Tip Mote: 6.0x4.0
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x IBM14V3A42W-6.0x4.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    PSCV420102A AC Adapter,
    • Model:
      [IBM PSCV420102A Power AC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    IBM PSCV420102A Power AC Adapter 14V 3A 42W IBM14V3A42W-6.0x4.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the IBM PSCV420102A Power AC Adapter 14V 3A 42W IBM14V3A42W-6.0x4.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the IBM PSCV420102A Power AC Adapter 14V 3A 42W IBM14V3A42W-6.0x4.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.