IBM PA-1560-01IL Power AC Adapter 16V 3.5A 56W IBM16V3.5A56W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewIBM16V3.5A56W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 16V
  • Adapter Output Current: 3.5A
  • Adapter Power: 56W
  • Adapter Tip Mote: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :220g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x IBM16V3.5A56W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [IBM PA-1560-01IL Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    IBM PA-1560-01IL Power AC Adapter 16V 3.5A 56W IBM16V3.5A56W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the IBM PA-1560-01IL Power AC Adapter 16V 3.5A 56W IBM16V3.5A56W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the IBM PA-1560-01IL Power AC Adapter 16V 3.5A 56W IBM16V3.5A56W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.