IBM D61289 Power AC Adapter 5V 1.5A 8W IBM-LENOVO5V1.5A8W-2.31x0.7mm-US
Qty.
  • Item Name:NewIBM-LENOVO5V1.5A8W-2.31x0.7mm-US
  • InPut:AC100-240V~ 50-60HZ
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 8W
  • Adapter Plug Size: 2.31 x 0.7mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x IBM-LENOVO5V1.5A8W-2.31x0.7mm-US Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    D61289 AC Adapter,
    • Model:
      [IBM D61289 Power AC Adapter 5V 1]
    • 9444 Units in Stock
    IBM D61289 Power AC Adapter 5V 1.5A 8W IBM-LENOVO5V1.5A8W-2.31x0.7mm-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the IBM D61289 Power AC Adapter 5V 1.5A 8W IBM-LENOVO5V1.5A8W-2.31x0.7mm-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the IBM D61289 Power AC Adapter 5V 1.5A 8W IBM-LENOVO5V1.5A8W-2.31x0.7mm-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.