IBM 92P1044 Power AC Adapter 16V 3.5A 56W IBM16V3.5A56W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewIBM16V3.5A56W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 16V
  • Adapter Output Current: 3.5A
  • Adapter Power: 56W
  • Adapter Tip Mote: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :220g
  • Package:
    1 x IBM16V3.5A56W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [IBM 92P1044 Power AC Adapter 16V]
    • 9444 Units in Stock
    IBM 92P1044 Power AC Adapter 16V 3.5A 56W IBM16V3.5A56W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the IBM 92P1044 Power AC Adapter 16V 3.5A 56W IBM16V3.5A56W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the IBM 92P1044 Power AC Adapter 16V 3.5A 56W IBM16V3.5A56W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.