IBM 85G4094 Power AC Adapter 5V 1.5A 7.5W IBM5V1.5A-4.0x1.8mm-US
Qty.
  • Item Name:NewIBM5V1.5A-4.0x1.8mm-US
  • InPut:AC100V-120V 50-60Hz 20VA
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 7.5W
  • Adapter Plug Size: 4.0x1.8mm
  • Weight( Adapter only ) :179g
  • Dimension( L x W x H ):100.00 x 64.50 x 21.30mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x IBM5V1.5A-4.0x1.8mm-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [IBM 85G4094 Power AC Adapter 5V ]
    • 9444 Units in Stock
    IBM 85G4094 Power AC Adapter 5V 1.5A 7.5W IBM5V1.5A-4.0x1.8mm-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the IBM 85G4094 Power AC Adapter 5V 1.5A 7.5W IBM5V1.5A-4.0x1.8mm-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the IBM 85G4094 Power AC Adapter 5V 1.5A 7.5W IBM5V1.5A-4.0x1.8mm-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.