IBM 14V 4A AC/DC Adapter IBM14V4A56W-6.5x4.0mm
Qty.
  • Item Name:NewIBM14V4A56W-6.5x4.0mm
  • Adapter Output Voltage: 14V
  • Adapter Output Current: 4A
  • Adapter Power: 56W
  • Adapter Plug Size: 5.5x3.0mm
  • Weight( Adapter only ) :425g
  • Dimension( L x W x H ):135.20 x 65.30 x 41.10mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x IBM14V4A56W-6.5x4.0mm Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    PSCV560101A AC Adapter,
    • Model:
      [IBM 14V 4A AC/DC Adapter IBM14V]
    • 9444 Units in Stock
    IBM 14V 4A AC/DC Adapter IBM14V4A56W-6.5x4.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the IBM 14V 4A AC/DC Adapter IBM14V4A56W-6.5x4.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the IBM 14V 4A AC/DC Adapter IBM14V4A56W-6.5x4.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.