HUGHES M010146962 Power AC Adapter 5V 1.65A 8.25W HUGHES5V1.65A12V0.35A21V0.38A-8pin
Qty.
  • Item Name:NewHUGHES5V1.65A12V0.35A21V0.38A-8pin
  • InPut:100-240V 50/60Hz~2.0A
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 1.65A
  • Adapter Power: 8.25W
  • Adapter Plug Size: 8PINmm
  • Weight( Adapter only ) :320g
  • Dimension( L x W x H ):122.50 x 74.29 x 40.83mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Ouput: 5V 1.65A/ 12V 0.35A/ 21V 0.38A
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HUGHES5V1.65A12V0.35A21V0.38A-8pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [HUGHES M010146962 Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    HUGHES M010146962 Power AC Adapter 5V 1.65A 8.25W HUGHES5V1.65A12V0.35A21V0.38A-8pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HUGHES M010146962 Power AC Adapter 5V 1.65A 8.25W HUGHES5V1.65A12V0.35A21V0.38A-8pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HUGHES M010146962 Power AC Adapter 5V 1.65A 8.25W HUGHES5V1.65A12V0.35A21V0.38A-8pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.