HOIOTO 48V 1.5A AC/DC Adapter HOIOTO48V1.5A72W-6.4x4.4mm
Qty.
  • Item Name:NewHOIOTO48V1.5A72W-6.4x4.4mm
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 72W
  • Adapter Plug Size: 6.4 x 4.4mm
  • Adapter Tip Note: 6.4 x 4.4
  • Weight( Adapter only ) :350g
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HOIOTO48V1.5A72W-6.4x4.4mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [HOIOTO 48V 1.5A AC/DC Adapter H]
    • 9444 Units in Stock
    HOIOTO 48V 1.5A AC/DC Adapter HOIOTO48V1.5A72W-6.4x4.4mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HOIOTO 48V 1.5A AC/DC Adapter HOIOTO48V1.5A72W-6.4x4.4mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HOIOTO 48V 1.5A AC/DC Adapter HOIOTO48V1.5A72W-6.4x4.4mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.