HOIOTO 12V 1.5A AC/DC Adapter HOIOTO12V1.5A18W-5.5x2.1mm--Square-US
Qty.
  • Item Name:NewHOIOTO12V1.5A18W-5.5x2.1mm--Square-US
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 18W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HOIOTO12V1.5A18W-5.5x2.1mm--Square-US Laptop AC Adapter
    • Model:
      [HOIOTO 12V 1.5A AC/DC Adapter H]
    • 9444 Units in Stock
    HOIOTO 12V 1.5A AC/DC Adapter HOIOTO12V1.5A18W-5.5x2.1mm--Square-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HOIOTO 12V 1.5A AC/DC Adapter HOIOTO12V1.5A18W-5.5x2.1mm--Square-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HOIOTO 12V 1.5A AC/DC Adapter HOIOTO12V1.5A18W-5.5x2.1mm--Square-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.