HITRON Electronics Corporation HEG42-240200-7L PF-28 24V 2A 48W Ac Adapter
Qty.
  • Item Number:NewHITRON24V2A48W-4.8x1.7mm
  • InPut):100-240V 50/60Hz~1~0.5A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Plug Size: 4.8 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :280g
  • Dimension( L x W x H ):110.21 x 58.65 x 32.46mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    HEG42-240200-7L AC Adapter, PF-28 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Kodak
    KODAK: I40.
    • Model:
      [HITRON Electronics Corporation H]
    • 8921 Units in Stock
    HITRON Electronics Corporation HEG42-240200-7L PF-28 24V 2A 48W Ac Adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HITRON Electronics Corporation HEG42-240200-7L PF-28 24V 2A 48W Ac Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HITRON Electronics Corporation HEG42-240200-7L PF-28 24V 2A 48W Ac Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.