HIKVISION DS-7604NI-K1/4P(B) Power AC Adapter 48V 1.35A 65W CWT48V1.35A65W-5.5x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewCWT48V1.35A65W-5.5x1.7mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz 1.57A
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 1.35A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :260g
  • Dimension( L x W x H ):116.20 x 54.30 x 31.20mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:KPL-065S-II have many style tip size. We will contact you before send adapter out.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CWT48V1.35A65W-5.5x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    KPL-065S-II AC Adapter,
    • Model:
      [HIKVISION DS-7604NI-K1/4P(B) Pow]
    • 9444 Units in Stock
    HIKVISION DS-7604NI-K1/4P(B) Power AC Adapter 48V 1.35A 65W CWT48V1.35A65W-5.5x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HIKVISION DS-7604NI-K1/4P(B) Power AC Adapter 48V 1.35A 65W CWT48V1.35A65W-5.5x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HIKVISION DS-7604NI-K1/4P(B) Power AC Adapter 48V 1.35A 65W CWT48V1.35A65W-5.5x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.