HAIDER HDAD36W101 Power AC Adapter 24V 1.5A 36W EPSON24V1.5A36W-3PIN
Qty.
  • Item Name:NewEPSON24V1.5A36W-3PIN
  • InPut:100-240V 50-60Hz 1.0A Max
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 36W
  • Adapter Tip Mote: Round with 3 pin
  • Weight( Adapter only ) :210g
  • Package:
    1 x EPSON24V1.5A36W-3PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    M235A AC Adapter, M235B AC Adapter, HDAD36W101 AC Adapter,
    • Model:
      [HAIDER HDAD36W101 Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    HAIDER HDAD36W101 Power AC Adapter 24V 1.5A 36W EPSON24V1.5A36W-3PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HAIDER HDAD36W101 Power AC Adapter 24V 1.5A 36W EPSON24V1.5A36W-3PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HAIDER HDAD36W101 Power AC Adapter 24V 1.5A 36W EPSON24V1.5A36W-3PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.