GOOGLE 822-00027-01 Power AC Adapter 20V 3A 60W GOOGLE20V3A60W-US
Qty.
  • Item Name:NewGOOGLE20V3A60W-US
  • InPut:100-240V~1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 60W
  • Weight( Adapter only ) :230g
  • Dimension( L x W x H ):75.25 x 75.81 x 28.18mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x GOOGLE20V3A60W-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [GOOGLE 822-00027-01 Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    GOOGLE 822-00027-01 Power AC Adapter 20V 3A 60W GOOGLE20V3A60W-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the GOOGLE 822-00027-01 Power AC Adapter 20V 3A 60W GOOGLE20V3A60W-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the GOOGLE 822-00027-01 Power AC Adapter 20V 3A 60W GOOGLE20V3A60W-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.