Genuine White LG ADS-40SG-19-3 19025G AC Adapter 19.0v 1.3A 24.7W Switching Adapter
Qty.
  • Item Number: LG19V1.3A24.7W-6.5x4.0mm-W
  • InPut):100-240V~50-60Hz 1.0A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 1.3A
  • Adapter Power: 24.7W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.0mm
  • Adapter Tip Note: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :150g
  • Dimension( L x W x H ):91.30 x 37.60 x 30.80mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    ADS-40SG-19-3 19025G AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine White LG ADS-40SG-19-3 1]
    • 9444 Units in Stock
    Genuine White LG ADS-40SG-19-3 19025G AC Adapter 19.0v 1.3A 24.7W Switching Adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine White LG ADS-40SG-19-3 19025G AC Adapter 19.0v 1.3A 24.7W Switching Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine White LG ADS-40SG-19-3 19025G AC Adapter 19.0v 1.3A 24.7W Switching Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.