Genuine W13-024N1A 12V 2.0A 24W for VIZIO tablet AC adapter charger
Qty.
  • Item Number:NewVIZIO12V2A24W-2.5x1.0mm-US
  • InPut):100-240V~MAX 0.8A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 24W
  • Adapter Plug Size: 2.5x1.0mm
  • Weight( Adapter only ) :138g
  • Dimension( L x W x H ):80.10 x 32.50 x 53.40mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
  • Compatible Part Numbers:
    W13-024N1A AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine W13-024N1A 12V 2.0A 24W ]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine W13-024N1A 12V 2.0A 24W for VIZIO tablet AC adapter charger Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine W13-024N1A 12V 2.0A 24W for VIZIO tablet AC adapter charger adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine W13-024N1A 12V 2.0A 24W for VIZIO tablet AC adapter charger AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.