Genuine Power Supply S018EM1200150 12.0V 1500mA Switching Ac Adapter
Qty.
  • Item Number:NewLaCie12V1.5A18W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240V~50/60Hz 500mA
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 18W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :130g
  • Dimension( L x W x H ):80.70 x 43.30 x 35.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:1.5A=1500mA
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    A/10212EA AC Adapter, S018EM1200150 AC Adapter, SO18EM1200150 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Lacie
    LACIE: WD1000N1U-00,
    WESTERN DIGITAL: S018EM1200150 EXTERNAL HARD DRIVE.
    • Model:
      [Genuine Power Supply S018EM12001]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine Power Supply S018EM1200150 12.0V 1500mA Switching Ac Adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine Power Supply S018EM1200150 12.0V 1500mA Switching Ac Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine Power Supply S018EM1200150 12.0V 1500mA Switching Ac Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.