Genuine Power Adapter 19V 9.5A for Delta ADP-180BB B PA-1181-08 4Pin
Qty.
  • Item Number:NewDELTA19V9.5A180W-4PIN-ZFYZ
  • InPut):100-240V~2.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 9.5A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Tip Note: Left Pin: Negitive, Right Pin: Positive
  • Weight( Adapter only ) :890g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    Fit Machine Model:
    Acer
    ACER: 1710, DT3.
    • Model:
      [Genuine Power Adapter 19V 9.5A f]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine Power Adapter 19V 9.5A for Delta ADP-180BB B PA-1181-08 4Pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine Power Adapter 19V 9.5A for Delta ADP-180BB B PA-1181-08 4Pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine Power Adapter 19V 9.5A for Delta ADP-180BB B PA-1181-08 4Pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.