Genuine MSI A21-100P1A Ac Adapter A100AP05P 20v 5A 100W Type c Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewMSI20V5A100W-TYPE-C-SQ
  • InPut):100-240V~1.6A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 100W
  • Adapter Tip Note: Type C
  • Weight( Adapter only ) :290g
  • Dimension( L x W x H ):75.40 x 75.40 x 29.60mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:OutPut: 5.0V/3.0A 15.0W, 9V/3A,15V/3A, 20.0V/5.0A 100.0W
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    Fit Machine Model:
    Msi
    • Model:
      [Genuine MSI A21-100P1A Ac Adapte]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine MSI A21-100P1A Ac Adapter A100AP05P 20v 5A 100W Type c Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine MSI A21-100P1A Ac Adapter A100AP05P 20v 5A 100W Type c Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine MSI A21-100P1A Ac Adapter A100AP05P 20v 5A 100W Type c Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.