Genuine JMGO GQ90-190475-E1 Switching Adapter 19v 4.75A Power Supply 90W
Qty.
  • Item Number:NewJMGO19V4.75A90W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240V~50/60Hz 2.0A Max
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 4.75A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :350g
  • Dimension( L x W x H ):138.80 x 62.40 x 31.20mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    GQ90-190475-E1 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine JMGO GQ90-190475-E1 Swit]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine JMGO GQ90-190475-E1 Switching Adapter 19v 4.75A Power Supply 90W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine JMGO GQ90-190475-E1 Switching Adapter 19v 4.75A Power Supply 90W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine JMGO GQ90-190475-E1 Switching Adapter 19v 4.75A Power Supply 90W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.