Genuine Iccnecergy FWEB100012A Power Supply 12v 8.3A 100W Ac adapter Round with 8 Pins
Qty.
  • Item Number:NewICCNEXERGY12V8.3A100W-8Pins
  • InPut):100-240V~50-60Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 8.3A
  • Adapter Power: 100W
  • Adapter Tip Note: Special Round with 8 pins
  • Weight( Adapter only ) :560g
  • Dimension( L x W x H ):180.10 x 58.40 x 39.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:New Grade About 97%.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    FWB100012A AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine Iccnecergy FWEB100012A P]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine Iccnecergy FWEB100012A Power Supply 12v 8.3A 100W Ac adapter Round with 8 Pins Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine Iccnecergy FWEB100012A Power Supply 12v 8.3A 100W Ac adapter Round with 8 Pins adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine Iccnecergy FWEB100012A Power Supply 12v 8.3A 100W Ac adapter Round with 8 Pins AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.