Genuine Hipro HP-Ok065B13 Ac Adapter A065R012L 18.5v 3.5A 65W Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewHIPRO18.5V3.5A65W-4.8x1.7mm
  • InPut):100-240V~1.7A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 18.5V
  • Adapter Output Current: 3.5A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Plug Size: 4.8 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :240g
  • Dimension( L x W x H ):108.20 x 45.30 x 29.70mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    A065R012L AC Adapter, HP-065B13 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine Hipro HP-Ok065B13 Ac Ada]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine Hipro HP-Ok065B13 Ac Adapter A065R012L 18.5v 3.5A 65W Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine Hipro HP-Ok065B13 Ac Adapter A065R012L 18.5v 3.5A 65W Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine Hipro HP-Ok065B13 Ac Adapter A065R012L 18.5v 3.5A 65W Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.