Genuine HIPRO ADP-150TB B AC Adapter For MEDION ERAZER X6812 X6811 Series 19v 7.9A 150W
Qty.
  • Item Number:NewHIPRO19V7.9A150W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240V~2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 7.9A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :695g
  • Dimension( L x W x H ):166.80 x 72.26 x 39.18mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    ADP-150TB B AC Adapter, HP-A1501A3B1 AC Adapter, RC30-0099 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Asus
    ASUS: A95 SERIES,
    CLEVO: W170ER,
    HIPRO: GS70 2PE,
    RAZER: 911-M2, 911-M3.
    • Model:
      [Genuine HIPRO ADP-150TB B AC Ada]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine HIPRO ADP-150TB B AC Adapter For MEDION ERAZER X6812 X6811 Series 19v 7.9A 150W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine HIPRO ADP-150TB B AC Adapter For MEDION ERAZER X6812 X6811 Series 19v 7.9A 150W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine HIPRO ADP-150TB B AC Adapter For MEDION ERAZER X6812 X6811 Series 19v 7.9A 150W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.