Genuine GM95-240400-F Power Adapter For GVE 24v 4A 96W Print ac adapter
Qty.
  • Item Number:NewGVE24V4A96W-3PIN
  • InPut):100-240V~50/60Hz 2.5A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 4A
  • Adapter Power: 96W
  • Adapter Tip Note: Round with 4 Pins
  • Weight( Adapter only ) :330g
  • Dimension( L x W x H ):130.10 x 58.30 x 31.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    GM95-240400-F AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine GM95-240400-F Power Adap]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine GM95-240400-F Power Adapter For GVE 24v 4A 96W Print ac adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine GM95-240400-F Power Adapter For GVE 24v 4A 96W Print ac adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine GM95-240400-F Power Adapter For GVE 24v 4A 96W Print ac adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.