Genuine FSP FSP230-AJAN3 AC Adapter 19.5v 11.79A 180W Power Supply 7.4x5.0mm Tip with 1
Qty.
Genuine FSP FSP230-AJAN3 AC Adapter 19.5v 11.79A 180W Power Supply 7.4x5.0mm Tip with 1 Pin
  • Item Number:NewFSP19.5V11.79A230W-7.4x5.0mm
  • InPut):100-240V~3A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 11.79A
  • Adapter Power: 230W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Note: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :640g
  • Dimension( L x W x H ):177.40 x 86.30 x 32.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    FSP230-AJAN3 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine FSP FSP230-AJAN3 AC Adap]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine FSP FSP230-AJAN3 AC Adapter 19.5v 11.79A 180W Power Supply 7.4x5.0mm Tip with 1 Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FSP FSP230-AJAN3 AC Adapter 19.5v 11.79A 180W Power Supply 7.4x5.0mm Tip with 1 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FSP FSP230-AJAN3 AC Adapter 19.5v 11.79A 180W Power Supply 7.4x5.0mm Tip with 1 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.