Genuine CRESTRON PW-2420RU AC Adapter SKF2400250Y1BA 24v 2.5A 60W Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewCRESTRON24V2.5A60W-5.5x2.1mm
  • InPut):100-240V 50-60Hz 1.3A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :220g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    Fit Machine Model:
    Crestron
    CRESTRON: MC3, CP3, CP3N.
    • Model:
      [Genuine CRESTRON PW-2420RU AC Ad]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine CRESTRON PW-2420RU AC Adapter SKF2400250Y1BA 24v 2.5A 60W Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine CRESTRON PW-2420RU AC Adapter SKF2400250Y1BA 24v 2.5A 60W Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine CRESTRON PW-2420RU AC Adapter SKF2400250Y1BA 24v 2.5A 60W Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.